0
0

Malá rybářská vesnička Cudillero se rozkládá na asturském pobřeží na severu Španělska. Městečko má nevelký přístav, který je obklopen útesy tvořícími krásnou zátoku. Zátoka se pyšní průzračně čistou vodou a kotví zde množství rybářských člunů. Cudillero je právem považováno za jedno z nejkrásnějších letovisek celého Španělska.

Jedněmi z největších lákadel jsou úžasné písečné, oblázkové i kamenité pláže. Těmi nejnavštěvovanějšími jsou Playa de Aquilar, Playa de Artedo, Playa de San Pedro a také Playa Concha. Většinou mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně zkušené plavce. Vyzkoušet si zde může celou řadu vodních sportů. Přestože sem ročně přijíždějí davy turistů, zůstává Cudillero poměrně klidným a nedotčeným místem.

Místní obyvatelé žijí v tradičních domcích, které jsou na sobě natěsnány na skále nad přístavem. Tyto terasovitě uspořádané domky hrají všelijakými pastelovými barvami a vkusně zapadají do zdejší krajiny. Na nedalekém útesu se tyčí malý romantický kostelík.

Během procházky po městě nezapomeňte navštívit některou z vyhlášených restaurací, jako je například La Taberna del Puerto stojící u přístavu. Zdejší jídlo je nejen lahodné, ale zároveň také jedno z nejlevnějších. Výborné jsou především pokrmy z čerstvých mořských živočichů a nesmí chybět ani tradiční burčák.

Z Cudillera se můžete vydat do 58 km vzdáleného města Oviedo, které je nejstarším městem křesťanského Španělska.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .