0
0

S nadmořskou výškou přibližně 1500 m.n.m. je Cruz de Tejeda nejvyšším průsmykem na ostrově Gran Canaria a současně označuje geografický střed ostrova. Potkávají se tu navzájem různé silnice ze všech směrů.

Nachází se zde i jedno z nejpopulárnějších vyhlídkových míst na ostrově, které zejména o víkendech přitahuje denně spoustu výletníků zejména z letoviska Las Palmas. Při návštěvě této vyhlídky byste se měli určitě tepleji obléct, protože se budete nacházet na severní straně průsmyku, kde pasáty vanou vytrvale a často a kolem se všude rozprostírají studená mračna.

Proč je toto místo tak velmi oblíbené a je v mnoha průvodcích uváděno jako tip pro výlety, není úplně jasné, protože tu nejsou prakticky žádné pamětihodnosti, které by stálo za to navštívit. Snad pouze krásně zrenovovaný hotel Parador v přestavěné historické budově stojí za vidění.

Díky silnicím plných zatáček kolem Cruz de Tejeda se městečko stalo místem setkání a odpočinku mnoha motorkářů. Naproti kavárně, která se sice nachází hned u křižovatky, ale i tak je hojně navštěvovaná, se konají pravidelná víkendová představení bikerů podle hesla „vidět a být viděn“.

Kolem Cruz de Tejedy je krajina porostlá svěží zelení a nabízí panoramatický výhled na skálu Roque Bentaiga. Místo je také ideální základnou pro pěší výlety, např. ve směru na Pico de las Nieves, nejvyšší horu (1949 m) na Gran Canarii.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .