0
0

Poklidné letovisko Costa Calma leží jihovýchodní části Kanárského ostrova Fuerteventura. Nachází se na začátku poloostrova Jandía a žije zde kolem 5 500 obyvatel. Z původního místa už takřka nic nezbylo díky mnoha vybudovaným hotelům a bungalovům, ale zato tady můžete strávit příjemnou dovolenou na pláži.

Turistické středisko se začalo stavět na konci 70. let minulého století podél zlatavé pláže, k prvním hotelům brzy přibyly restaurace a obchody. Celé místo je poměrně dost kopcovité, jeho různé části jsou od sebe odděleny „zelenou zónou“, která vede přes celou obec. S jejím budováním začal krajinářský architekt Con Gregorio v roce 1986, bylo vytvořeno množství malých cestiček, lákajících k procházkám a poskytujících krásná místa k odpočinku pro návštěvníky. Tento park je zavlažován vyčištěnou odpadní vodou z hotelů.

Většina hotelů, která zde na počátku vznikla, byla nižší konstrukce. Vícepodlažní hotely zde byly postaveny v letech 2003 a 2004, ale naštěstí byly do krajiny harmonicky začleněny. Přesto, že je městečko dlouhé, nemá sice žádné „pravé centrum“, ale několik nákupních center s bary a obchody zde najdete.

Asi 1,5 km dlouhá písečná pláž se nachází v chráněné zátoce, která je ideální zejména pro rodiny s dětmi. Je tu obvykle klidná voda ke koupání i k vodním hrátkám pro ty nejmenší. Milovníci vodních sportů, především surfaři a potápěči, si zde rozhodně přijdou na své. Mnoho potápěčských škol a surfařských obchodů zde nabízejí své služby a poskytnou i začátečníkům možnost naučit se těmto atraktivním sportům.

U Costa Calmy také začíná pláž Playa de Sotavento, která se táhne v délce asi 30 kilometrů jižně ke špičce ostrova Fuerteventura. V severním směru je pláž ohraničená černými skalami, které vybíhají do moře. V okolí najdete největší les na ostrově, který se skládá hlavně z palem a jiných, suchému podnebí přizpůsobených rostlin. Zajímavý je také nedaleký Oasis Park s kaktusovou zahradou, tropickými rostlinami, africkými zvířaty a různými zvířecími show.

V jihozápadní části Costa Calmy se nachází dobře známý Risco del Gato, též známý jako Kočičí útes. Odtud budete mít nádherný výhled na celé letovisko a pobřeží Atlantiku. Co ale opravdu stojí za vidění, je větrný park Canada del Rio, největší projekt pro ekologickou výrobu elektřiny na Kanárských ostrovech. Ve větrném koridoru Istmo de la Pared jsou postaveny větrné turbíny, které směřují proti stabilním pasátům, které tu mohou dosáhnout rychlosti až sedm metrů za sekundu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .