0
0

Costa Blanca (Alicante) – tato oblíbená turistická oblast se nachází na jihovýchodě Španělska v provincii Alicante. Costa Blanca znamená v překladu bílé či bělostné pobřeží – při pohledu na místní pláže je každému hned jasné, jak tento název vznikl. Zdejší nádherné nekonečné pláže jsou omývány průzračnými vodami Středozemního moře. Costa Blanca nabízí celkem více než 200 km převážně písečných pláží, ale objevit se mohou i pláže oblázkové.

Pláže v Costa Blanca mají většinou pozvolné svažování do moře. Vlny lákají jak ke koupání, tak i k mnoha vodním sportům, jako je windsurfing, kiting a jachting, pro které jsou zde vynikající podmínky. Koho by omrzely pláže, může se vydat na průzkum přírody. Krajina pobřeží Costa Blanca je charakteristická krásnými přírodními scenériemi, k vidění jsou zde strmé útesy, četné zátoky, divoké hory, krápníkové jeskyně, husté borovicové lesy i rozlehlé sady mandloní, olivovníků a pomerančovníků. Costa Blanca zahrnuje také jedinečné přírodní parky Lagunas de la Mata v Torrevieja, nebo Hondo v Elche.

Na pobřeží Costa Blanca nechybí velká živá letoviska, která v letních měsících pod náporem turistů praskají ve švech, zapadlé rybářské vesničky, ani malebná městečka ukrývající ruiny arabských hradů a vesničky schované v kopcích. Mezi turisticky atraktivní cíle patří města Alicante, Elche, Benidorm, Torrevieja či Murcie. Na své si zde přijdou rovněž golfisté, tenisté, cyklisté i milovníci jízdy na koni. Oblíbeným cílem zahraničních návštěvníků je i Altea a Jávea, kde je možné prožít báječnou rodinnou dovolenou.

Za jakýsi symbol oblasti Costa Blanca je považováno městečko Calpe s dominantní vápencovou skálou Peñón de Ifach, která dosahuje výšky 332 metrů nad mořem. V roce 1987 byla tato skála prohlášena za přírodní rezervaci a se svými 4 a půl kilometry čtverečnímu se tak stala nejmenší chráněnou krajinnou oblastí v celé Evropě. Za rezervaci byla vyhlášena proto, že se na ní vyskytuje na 300 druhů rostlin a stala se domovem také mnoha živočichů. Ve skalních dutinách hnízdí mořští racci a sokoli. Z vrcholu Peñónu de Ifach se naskýtá nádherný výhled do krajiny. Skála je oblíbená také mezi horolezci, kteří se jí pokoušejí zdolávat nejrůznějšími cestami.

Pokud máte děti, nevynechejte návštěvu vodního parku Aqualandia, který patří k největším v celém Španělsku. Nabízí neuvěřitelné množství skluzavek, tobogánů, bazénů a dalších vodních atrakcí. A to není jediný vodní park na Costa Brava. V tom druhém s názvem Mundomar můžete být svědky delfíních i lachtaních vystoupení. Kromě nich je zde k vidění ještě řada dalších cvičených exotických zvířat.

Turisté tuto oblast rádi navštěvují především pro skvělé možnosti rekreace, odpočinku a zábavy. Uvolněnou středomořskou atmosféru dotváří příjemné klima a zaručeno je zde až 300 slunečných dnů v roce. Můžete si tak užívat koupání ve Středozemním moři od dubna až do října. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 20 stupňů Celsia. Léta zde tak nejsou nijak extrémně parná a zimy zase velmi mírné a deštivé. Zdejší klima se řadí k nejteplejším z celého Španělska.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .