0
0

V galicijském správním celku Rías Altas se rozkládá malá obec Cedeira. Je situovaná na nejsevernějším bodě Pyrenejského poloostrova – na mysu Estaca de Bares. Toto pitoreskní městečko přitahuje turisty zejména svými nádhernými plážemi s bílým pískem.

Značně se zde za posledních pár let rozvinul cestovní ruch a historické jádro města je oblíbeným cílem návštěvníků. V Cedeiře dnes žije kolem 8 tisíc stálých obyvatel, ale během hlavní sezóny se počet lidí ve městě mnohonásobně zvýší.

Najdete zde mnoho obchodů a krámků se suvenýry, také restaurace a četné bary. Pro sportovně založené jedince byl vystavěn stadion s tělocvičnou, tenisovým kurtem, vyhřívaným bazénem a spoustou dalších zařízení. V historickém centru města nevynechejte návštěvu kaple San Andrés de Teixido. Milovníky koupání a relaxace u vody sem přitahuje 5 km vzdálená pláž Pamín.

Pokud si pronajmete auto, můžete se vydat na prohlídku dalších zajímavých míst v Galicii. Navštivte například 90 km vzdálené město La Coruňa nebo 40 km odtud leží O Ferrol. Jednotlivá města mezi sebou spojují kvalitně vybudované silnice.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .