0
0

Ve vnitrozemí západní Kantábrie se na severu Španělska nachází malinká osada Casamaría, kde žije asi jen 100 obyvatel. Dotýká se břehů Kantaberského moře a na jihu oblasti Udías. Osada náleží k obci Herrerias ležící na samém okraji Asturie. I když Casamaría není nijak velká, je unikátní svou jedinečnou atmosférou. Díky rozmanité okolní krajině zde můžete podnikat nejrůznější sporty a nudit se zde rozhodně nebudete.

V okolí Casamaría můžete provozovat cykloturistiku, pěší turistiku, jízdu na koních, horolezectví, kanoistiku na řece Deva nebo si vypůjčit čtyřkolky. Asi 80 km odtud se navíc rozkládá přírodní chráněná oblast Cabarceno, kde si na své přijdou zejména milovníci nedotčené přírody nebo pozorovatelé fauny a flóry. V pohoří Sierra Arnero se nachází další zajímavost, a to jeskyně Cueva de Soplao.

Pokud máte k dispozici auto, můžete se vydat také do 30 km vzdáleného pohoří Picos de Europa. Tento vápencový masív se zvedá do výšky přes 2 600 metrů nad mořem pouhých 25km od pobřeží. Tento národní park je ideálním místem pro milovníky horské turistiky a horolezectví. V této krásné přírodě žijí medvědi, kamzíci, divočáci, vlci, supi a orel královský. V údolí se nachází živé trhové městečko Potes. Potes je střediskem horolezectví, horské cykloturistiky, plavby na kánoích a pěší turistiky. Najdeme zde obchody připravené na turisty všelijakého zaměření se specializovaným příslušenstvím.

Casamaría je situovaná jihozápadně od pozoruhodného města Santander. Hlavní město Kantábrie leží v široké zátoce a slouží jako přístav i rekreační turistické středisko. Najdeme zde spoustu obchodů, vináren, restaurací a kaváren. V centru města stojí palác Palacio Real z 19. století postavený pro krále Alfonse XIII. a jeho ženu Victorii Eugenii. Palác není přístupný veřejnosti. Asi 3 kilometry od Santanderu byly v roce 1991 objeveny jeskynní malby v jeskyni La Garma. První malby však byly objeveny v jeskyni Altamira už roku 1879. Altamira je do dnešní doby považována za unikát v paleontologickém umění.

Pozoruhodné jsou také další obce v okolí, jako Comillas, Santillana del Mar, Covadonga nebo San Vicente de la Barquera, kde možné provozovat golf.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .