0
0

Cala Morell se nachází asi 8 km severovýchodně od Ciutadelly na skalnatém severním pobřeží Menorky. Největší zajímavostí jsou umělé jeskyně poblíž obce, jež byly obydleny v prehistorickém období.

Ke Cala Morell patří samozřejmě turisty vyhledávané a nepostradatelné restaurace, supermarkety a bary. Nachází se zde krásná krajina lákající k výletům do okolí a pláž s malým přístavem jachet s kotvištěm pro menší čluny.

Vzhledem k tomu, že archeologický výzkum ostrova má zatím krátkou historii, máte šanci stát se při prozkoumávání ostrova objevitelem skrytých tajemství dějin. Neměli byste však vynechat již odkryté stavby i celé kyklopské vesnice jako třeba v Trepuco či Son Catlar, zcela zachovalou pohřební komoru Naveta d´es Tudons, Torralba d´en Salort – zbytky prehistorické vesnice s dokonale zachovalou taulou nebo pohřebiště Calas Coves a Cala Morell.

Nejvýznamnějšími nálezy jsou tzv. taulas – útvary z obrovských kamenných desek seskupovaných tak, že horizontální deska spočívá na jiné desce vertikálně umístěné. Na jejich významu se vědci zatím nedokázali sjednotit.

Většina apartmánů a letních domků v Cala Morell jsou rozeseta po úbočí. Nedaleko náměstí Placa del Maestro Juan Manín na začátku obce uvítá návštěvníky monument stylizované tauly.

Z Cala Morell se dají podnikat hezké vycházky – třeba směrem na východ podél pobřeží do Vall de Algaiarens.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .