0
0

Cala Millor se rozprostírá podél východního pobřeží největší zátoky ostrova poblíž rybářského přístavu Porto Cristo, kde se nacházejí známé krápníkové jeskyně. Je to převážně britské letovisko, má překrásné bílé písečné pláže a právě prochází nejprudším rozvojem celé Mallorky. Cala Millor je vhodné letovisko pro ty, kdo chtějí strávit svou dovolenou aktivně.

V zálivu se nachází několik krásných písečných pláží, hlavní kilometrová pláž se nachází na Arenal de Son Servera. Ta je lemována promenádou spojující jednotlivá střediska s nejrůznějšími obchody, restauracemi a bary. Kdo se chce přesunout z „dobré“ zátoky Cala Bona do „lepší“ zátoky, Cala Millor, musí přejít jen úzké nevysoké návrší porostlé piniemi. Toto návrší překonal i turistický ruch, který oběma zátokám přinesl nebývalý vzestup.

V letech 1960 až 1990 zde vzniklo druhé největší letovisko ostrova, které poskytuje velmi dobré služby zvláště rodinám s dětmi. Převládají zde hotely střední třídy. Dobře udržovaná pláž je zcela vzdálena dopravnímu ruchu. Oblíbeným a praktickým dopravním prostředkem na teritoriích obou obcí Son Servera a Sant Llorenc, tvořících toto letovisko, je malý vláček.

Cala Millor je oblíbena především pro svou dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, kde je vhodné koupání pro děti. Pěší zóna vybízí k příjemným procházkám a nákupům. Pro sportovně založené hosty je zde řada příležitostí věnovat se svému koníčku. V oblasti Cala Millor se díky vysokému standardu ubytování nachází řada kurtů na tenis a squash. Můžete si zde také bez obtíží rezervovat hodiny jízdy na koni nebo si zapůjčit jízdní kolo a podniknout výlety do blízkého okolí.

Cala Millor, Cala Bona a Sa Coma jsou vhodnými místy pro ty, kteří chtějí strávit svoji dovolenou aktivně. K oblíbeným zábavám patří vodní sporty, vyjížďky na koních a kolech, hraní golfu (do vzdálenosti 15 kilometrů je 5 golfových hřišť). Vzdálenost od hlavního města Palma de Mallorca je 70 kilometrů.

Výletní cíle v okolí

Son Servera

V „nedokončené katedrále“ se konají folklórní vystoupení. V neděli dopoledne můžete v Baru Nuevo ochutnat z bohaté nabídky předkrmů tapa.

Reserva Africana

Přes 40 hektarů volného výběhu s pěti sty africkými zvířaty lze projíždět autem. Autem pojedete mezi volně se pohybujícími divokými zvířaty. Je důležité upozornit na zákaz vystupování, ale i otevírání oken! Volně se pohybující opice by mohly ublížit, anebo alespoň vytrhnout něco z auta. Kromě výběhu se ještě můžete projít v klasickém zoo, kde jsou v klecích umístěna i nebezpečná zvířata. Toto místo je oblíbené hlavně dětmi.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .