0
0

Válecí dovolená? No, nevím. Na druhou stranu se má zkusit všechno. Pokud nás ovšem omrzí, zpestříme ji nějakou aktivitou. Teď jen zvolit vhodný termín, destinaci, najít levné letenky a hurá někam k moři. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo.

Přípravy a plánování cesty

Časově se shodneme pouze na červenci. Hm, to bude na plážích narváno, letenky a hotely drahé, voda ani neosvěží a upečeme se vedrem. Narážíme na na informaci týkající se levných letenek společnosti Ryanair do španělského městečka Alicante. Na satelitních snímcích Google Mapsprozkoumáváme pobřeží a naší pozornost upoutává několika kilometrová pláž v Benidormu.

Benidorm je největším letoviskem na pobřeží Costa Blanca v celém Španělsku. Vyznačuje se lesem mrakodrapů a výbornou polohou, s níž souvisí i jeho ideální mikroklima. Překrásná zátoka je ze tří stran obklopena horami, které ji chrání před větry z pevniny. V období nejvyšších teplot, vane lehký vánek od moře a činí tak teploty snesitelnějšími. Sezóna zde víceméně nikdy nekončí. Letní teploty přetrvávají od dubna do listopadu a v ostatních měsících panují příjemné teploty odpovídající vydařenému jaru. Pláže jsou udržované ve výborném stavu. Benidorm a blízké okolí nabízí nekonečné množství sportovních aktivit, výletů, restaurací, barů a diskoték. Odpovídající zábavu si zde najdou všechny věkové kategorie.

Ubytování v Benidormu

Na Booking.com si přibližně v dubnu vybíráme Apartmán Mirador 2 na 11 nocí za přijatelných 495 Euro. Ubytování na letní sezónu čím dříve rezervujete, tím je levnější. Naopak pokud jedete mimo sezónu, vyplatí se nespěchat.

Odlet

Přichází den D a brzká hodina H. Vstáváme ve čtyři ráno a kolem páté opouštíme náš pražský příbytek. V 6:00 na Florenci sedáme do žlutého autobusu společnosti Student agency a míříme do Brna. Kromě drncavé dálnice D1 probíhá cesta hladce. Na místě jsme o pár minut dřív, a tak stíháme brněnský spoj – bus č. 76, který nás dopravuje na letiště Brno – Tuřany. Ve srovnání s pražským letištěm je naprosto pidi.

Letadlo praská ve švech. Ani jedno sedadlo nezůstává prázdné. Mezi cestujícími je i šest mladíků, kteří si cílovou stanici Alicante vybrali na zapití svobody. Přesný plán nemají, a tak se s námi dávají do řeči a sbírají inspiraci. Let trvá 2 hodiny a 50 minut. Po přistání zjišťujeme, že teplota dosahuje kolem 30 stupňů, slunce je schované hluboko pod mraky a vlhkost vzduchu je taky vyšší než jsme zvyklí. Po deseti minutách strávených na čerstvém vzduchu se začínáme silně potit.

Sedáme do autobusu společnosti AISA a za 8 Euro odjíždíme směr Benidorm. Cesta trvá přibližně 45 minut. Autobus je klimatizovaný a lístek je možné zakoupit od človíčka, který se vždy chvilku před příjezdem autobusu zjeví na zastávce.

Benidorm

Za necelou hodinu přijíždíme do Benidormu. Než se začneme rozvalovat na pláži, dáme si trochu do těla. Neznaje místní MHD dopravu nakládáme si bagáž na záda a jdeme přes celý Benidorm pěšky. Na mapě to vypadalo celkem blízko. Leje z nás a pořádně netušíme, kde bydlíme. Jako motivaci pro překonání posledních kilometrů, volíme cervezu (španělsky pivo). Nevíme, kudy přesně dál, a tak sedáme do baru s nápisem WIFI zdarma.

K pití dostáváme Plzeň a jako tapas nakládaný hermelín. Ano trochu netradiční. Modří už vědí, že majitel je Čech. Cítíme se jako doma akorát, že u moře. Čeká nás poslední kilometr roviny a pár desítek metrů do kopce.

Konečně jsme v cíli. A jaké překvapení. Správce je Slovák s Polkou. Moc milí lidé. Jen nevím, kde uplatníme tu naší „bohatou“ španělskou slovní zásobu.

Druhý den, testujeme blízké okolí – moře, bazén. Kupujeme slunečník za 8 Euro a děláme první nákup v nedalekém supermarketu Mercadona. Vyznačuje se přijatelnými cenami a velkým výběrem. Večer korzujeme po plážové promenádě za džbánkem lahodné Sungrie. Barů a restaurací tu je okolo tisíce. Je opravdu z čeho vybírat.

Kam oko dohlédne, vidíme samý mrakodrap, přesto ve městě nacházíme velmi pěknou historickou část, která se rozprostírá mezi plážemi Levante a Poniente. Její kouzlo lze ocenit především ve večerních hodinách.

Následující dny si užíváme váleníčka na pláži a večer, co večer vyrážíme na obhlídku místních barů a nočního života.

Terranatura

Po několika dnech jedeme na výlet do místního ZOO nazvaného Terra Natura (Terranatura.com). Pokud lístek zakoupíte až na místě, vyjde vás na 25 Euro. Pět Euro ušetříte, pokud si ho pořídíte někde jinde. Nabízí ho řada obchodníků a reklamu potkáte na každém rohu. Terra Natura nabízí nepřeberné množství flóry a fauny. Některá zvířata se pohybují přímo mezi vámi. Park se rozkládá na 320,000 čtverečních metrů a je rozdělen do čtyř tématických oblastí: Pangea, Evropa, Amerika a Asie. Lze zde strávit celý den. Pokud se chcete občerstvit, můžete využít pohostinnosti místních restaurací anebo si udělat svačinu a zkonzumovat ji v klidu na některém z piknikových míst.

Abychom si dali maličko do těla vyrážíme do kopců, na které jsme doposud hleděli pouze z terásky apartmánu. Menší pohoří nad městem lze po výstupu projít celé po hřebeni. Cesty jsou vyšlapaná a nejedná se o žádný extrémní výstup.

V blízkosti Benidormu je také možno navštívit řadu tématických parků. Terrra Natura, kterou jsme shlédli před několika dny je pouhým zlomkem toho, co se zde nabízí. Mezi další možnosti patří:

MundoMar, který je právem nazýván králem podmořského světa, oslní vás především vystoupením delfínů a lachtanů

Aqualandia představuje nejstarší vodní park ve Španělsku s řadou nezapomenutelných vodních zážitků, které vám poskytne

Terra Mítica přináší výzvu pro milovníky historie. Zavede vás do časů starého Egypta, Řecka, Říma apod.

Co dodat závěrem? Váleli jsme se možná trochu více než je zdrávo, ale to jen proto, abychom nabrali sílu a o pár měsíců později přistáli na Borneu a pokořili nejvyšší vrchol Low`s peak.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .