0
0

V samotném srdci Andalusie se v provincii Málaga rozkládá městečko Antequera, kde žije okolo 45 tisíc obyvatel. Antequera leží v mimořádně hezkém prostředí, na úpatí Antequerského pohoří, v nadmořské výšce 509 metrů. Kolem se rozprostírá jedinečná skalní formace El Torcal, která je velkým turistickým lákadlem.

Vnitrozemské město se skládá z mnoha bílých domků, které byly vystavěny na svazích kopce, jemuž vévodí maurský hrad Alcazaba. Antequera se může pyšnit největším počtem kostelů ze všech španělských měst – najdeme jich zde více než 30. Mezi nejvýznamnější kostely jistě patří kostel El Carmen, v němž se můžete pokochat jemnými nástěnnými malbami pocházejícími z 16. a 17. století. Dále kostel uchovává polychromované sochy, mudéjarský kazetový strop a vyřezávaný hlavní retábl, který se dá považovat za jednu z nejdokonalejších barokních prací Andalusie.

Ke kapitulnímu kostelu Colegiata de Santa María se dostanete procházkou pod obloukem Arco de los Gigantes, který zde stojí od 16. století. Zmiňovaný kostel je skvělým příkladem rané andaluské renesanční architektury a je doplněn působivým mudéjarským stropem. Pokud se vydáte do kopce směrem k hradu, po chvíli dorazíte k jeho zahradám a objeví se před vámi věž Torre del Homenaje. Z jejího vrcholu se naskýtá jedinečný výhled na město a rozlehlý kraj.

V centru města je k vidění několik honosných paláců, jako třeba Palacio Nájera, kde je dnes umístěno Museo Municipal s jedinečnou římskou bronzovou sochou chlapce pocházející z prvního století.

Jestliže máte k dispozici auto, vydejte se po cestě směrem na Málagu ke třem dolmenům, jakýmsi kamenným náhrobkům. Dva z nich – Cueva de Menga a Cueva de Viera vznikly kolem roku 2500 př. n. l. O něco mladší je pak 1,6 km vzdálený dolmen Romeral pocházející přibližně z roku 1600 př. n. l.

Jedním z největších turistických lákadel oblasti je však skalní město El Torcal. V minulosti zde díky erozi vznikly vápenaté skály roztodivných tvarů. Asi nejfotografovanějším objektem je přírodní útvar geologického původu zvaný Tvář zamilovaných. Touto unikátní krajinou dnes vedou četné turistické stezky.

V okolí Antequery je možné navštívit ještě další velmi zajímavá místa, jakými jsou třeba města Málaga, Rincón de la Victoria, Benalmádena či Torremolinos. Z Antequery je s nimi zajištěno pravidelné autobusové spojení. Dostat se odtud můžete i do dalších velkých a významných měst v Andalusii, jako jsou Granada, Córdoba a Sevilla.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .