0
0

Andtrax je malé městečko nacházející se v přibližně 30 km od hlavního města Palma de Mallorca. Andratx je kouzelné městečko v nízkých pahorcích obklopující úzkou zátoku. Naleznete zde několik potápěčských škol a sportovní přístav Port d´Andtrax se nachází asi 5 km. Podél blízkého nábřeží se nachází celá řada luxusních restaurací, které svými specialitami z mořských plodů zaručeně potěší mlsné jazýčky.

Turistickou atrakcí v Andraxi jsou středeční trhy, které přitahují stovky návštěvníků z okolních letovisek. Jakmile však odjedou autobusy, vrátí se do městečka zase všední život a turistický ruch se přesouvá zpět do Port d´Andrats – nedalekého přístavu. Přístavní promenáda se svými restauracemi a butiky je půvabná a západy slunce nad poloostrovem La Mola jsou strhující.

Tipy na výlety

Region Andratx se nachází na jihozápadě Mallorci. Povrch je většinou hornatý (skalnatý). U regionu Andratx se nachází ostrov La Dragonera a malý ostrůvek Es Pantaleu vzdálený od Mallorci přibližně 1 km. Za prohlédnutí stojí i zříceniny kostelu La Trapa, což je bývalý trapistický klášter a s výhledem na skalnatý ostrov La Dragonera je oblíbeným cílem pěších túr.

Jedním ze způsobů, jak nejlépe prozkoumat ostrov, je zapůjčení automobilu. Podmínkou je min. věk řidiče 21 let a platný řidičský průkaz musí být starší 24 měsíců.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .