0
0

V nadmořské výšce 650 metrů se v jihošpanělské Andalusii nachází malé historické maurské město Alcaudete. Leží v kopcovité krajině, obklopeno třemi vrchy a krásnou nedotčenou krajinou. Žije zde kolem 8,5 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je především chov dobytka, pěstování obilnin a hedvábí z bource morušového. Řada zemědělců se zabývá také pěstováním vinné révy a olejnictví. Mnoho obyvatel se věnuje také tkalcovství, provaznictví a rolnictví. S příchodem moderní doby a rozvojem cestovního ruchu v oblasti tato tradiční povolání však postupně mizí a nahrazují je činnosti související s turismem.

Mezi nejvýznamnější památky města patří zřícenina starého hradu a několik kostelů, které byly vystavěny většinou z černého mramoru. Za vidění stojí například kostel Santa Maria či San Pedro. Turistům je zde k dispozici kvalitní zázemí a služby v podobě ubytovacích zařízení, restaurací, barů a zábavních podniků. Najdete zde pekařství, řeznictví, potraviny a stánky s nejrůznějšími druhy ovoce a zeleniny. Aktivnější návštěvníci jistě ocení bezpočet možností pěší turistiky, cykloturistiky, padákového skákání či kitingu. To vše je zde připraveno pro příjemné strávení pohodové dovolené v horách.

Jestliže navštívíte Alcaudete v polovině srpna, můžete se zúčastnit oslav a pouti na počest patrona města. Přes Alcaudete vede slavná Svatojakubská cesta končící v klášteře ve městě Santiago de Compostela. Hezký výlet si uděláte, když navštívíte 80 km vzdálenou historickou Granadu nebo o 10 km bližší Córdobu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .