Srebarna byla za přírodní rezervaci prohlášena v roce 1948. Zabírá plochu 6 km2. Tvoří ji jezero na severovýchodě Bulharska, poblíž toku Dunaje, u města Silistra. Od roku 1977 je to biosférická rezervace UNESCO, od roku 1983 se stala součástí světového přírodního dědictví UNESCO.

Přírodní rezervace Srebarna

Přírodní rezervace Srebarna

Dominantním typem vegetace, na více než 2/3 rozlohy rezervace, jsou rákosové porosty. Na pevném podloží roste několik druhů vrb, ve vodě například řezan pilolistý. Vyskytuje se tu 11 rostlinných druhů ohrožených vyhynutím.

Je možné pozorovat 179 druhů ptáků, z nichž 99 druhů v rezervaci hnízdí. Na plovoucích rákosových ostrovech je to například pelikán kadeřavý. Významné jsou kolonie volavky vlasaté, volavky bílé, volavky stříbřité nebo volavky červené. Také zde hnízdí nebo zimují ibisové, bernešky, několik druhů kachen.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Přírodní rezervace Srebarna

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Přírodní rezervace Srebarna a nebo další spoustu zájezdů do Bulharska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Přírodní rezervace Srebarna a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!