Slavná rýžová terasovitá pole ve výšce 700 m nad mořem, rozkládající se od úpatí hory Watukaru až po pobřeží.

Jatiluwih je jedno z nejnavštěvovanějších míst Bali, které sice neleží u moře, ale kam se pořádají výlety ze všech letovisek na ostrově. Samotný název se skládá ze dvou slov: „jati“ a „luwih“, která znamenají „obzvlášť“ a „zvláštní/dobrý/krásný“. A Jatiluwih obzvlášť krásný opravdu je.

Jatiluwih

Jatiluwih

Nejznámější úsek je na cestě, na jejíž nejzajímavější úsek je zpoplatněný vstup a bohužel celé místo je znehodnoceho turismem, neboť u nejkrásnějších teras byly postaveny stánky s jídlem a restaurace, což kazí celou kulisu. Podle mého názoru jsou na Bali hezčí ukázky turismem nezkažených terasovitých políček, ale je pravda, že Jatiluwih je jinak velice hezké místo.

Nezapomeňte na to, že Jatiluwih leží poměrně vysoko nad mořem, takže zde zejména k večeru a v noci může být chladno. Přibalte si s sebou proto pro jistotu mikinu či svetr.

Přístup k rýžovým terasám je nejlepší po cestě z východu přes vesnici Pacung. Je zde možné jet také ze západu, ovšem cesta je opravdu strašná (výmoly).

Oblast rýžových teras Jatiluwih

Oblast rýžových teras Jatiluwih

Jatiluwih navštěvují jak zahraniční tak i místní turisté, a to již od doby holandské kolonizace Bali. Najdete zde parkoviště, restaurace, toalety, balé k odpočinku a k pozorování panorama celého místa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.8 hvězdy
    3.8 / 5 (5 )
  • 76%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherné rýžové terasy!

dne 2015-03-23 21:40:29

Jatiluwih je nádherné místo. Je fakt, že pokud tam pojedete jen na pár chvil a čas strávíte na cestě a nebo v některé restauraci s výhledem, bude to trošku o ničem. Výhledy jsou krásné, ale nejlepší je obout boty a po rýžových terasách se projít. Jsou tam úžasná místa, mimo davy lidí. Rozhodně Jatiluwih doporučuju, stojí určitě za to!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezke terasy

dne 2015-03-16 20:24:55

Byl jsem tady v ramci vyletu z Ubudu a stalo to za to. Moc hezke terasy, hrajici vsemi odstiny zelene. Z fotky jsem si udelal pozadi windows tak snad si uz nebudu nicit ocit :)))Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Přeceňované místo, žádný zázrak

dne 2015-03-04 08:29:44

Poněkud přeceňované místo, které je sice pro našince krásné (v Evropě člověk nic takového neuvidí :-) ), ale velmi zkomercializované. Pokud se rozhodnete udělat si okolo rýžových polí Jatiluwih procházku a budete objevovat jeho opravdové krásy, rozhodně se sem vydejte. Jinak Jatiluwih za návštěvu stojí jen pokud pojedete kolem. Hezkých rýžových teras je na Bali více a výhledy na ně aspoň nejsou zpoplatněny a nebudete se tady tlačit s dalšími turisty.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezká políčka, krásná procházka

dne 2014-11-09 00:26:41

Jatiluwih jsou opravdu nádherné rýžové terasy, které leží poněkud bokem hlavních tras, takže cesta sem je poměrně zdlouhavá. Určtiě nejezděte z jihozápadního směru, cesta byla ve strašném stavu (velké díry, části byly velmi prašné).
Samotný Jatiluwih je bohužel poměrně hodně komerční, je zde spousta restaurací, kde se dá najíst a sednout si na terasy s vyhlídkou na políčka. Na oběd fajn, ale pokud chcete Jatiluwih opravdu vidět, jděte se projít pěšky. Políčka jsou krásná a jsou zde pěšinky, které vás zavedou mimo davy turistů, do klidných koutů s úžasnými výhledy a klidem.
Znova bych sem asi nejel, protože na Bali jsou hezčí terasovitá políčka (mně osobně se nejvíce líbila ta na východě Bali, podél hlavní cesty z Candidasy na sever ostrova), kde vás nebudou otravovat prodejci a spousta dalších turistů. Ale jinak je to hezké místo.
Jen ještě pozor na jednu věc - může se stát, že sem dojedete poobdobí sklizně a z krásných zelených políček budou jen hnědé bahnité louže. Tak se možná zeptejte dopředu, ať nejste zklamaní.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Znova bych sem nejela, ztráta času

dne 2014-11-02 20:18:32

Na Jatiluwih jsme jeli z Ubudu na motorce a byla to docela štreka. Když jsme se blížili, tak nám začalo pršet, tak jsme si šli sednout do jedné z restaurací na jídlo a doufali, že to přejde. Bohužel políčka byla z velké části sklizená, takže těch tisíc odstínů zelené, na které nás nalákal průvodce, se bohužel nekonalo :(( Ale zase jsme mohli pozorovat místní, jak pole orají (měli zapřáhnuté vodní buvoly nebo co to bylo za potvory). Znova bych sem asi nejela a nebo si dobře zjistila, jestli náhodou není zrovna období sklizně.Dovolená Jatiluwih

Dovolená Jatiluwih je dobrou volbou pro každého, koho láká Bali. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Jatiluwih a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!