Nassau je hlavním městem Bahamských ostrovů. Architektura vyznává karibský styl, ale jsou zde vidět i určité rysy amerikanizace. Nassau je také spojeno s průmyslem a obchodem, je jejich centrem.

Tropický vítr, víření bubnů, hudba, gurmánská jidla a nádherné zážitky – to jsou jen některé z vrcholných lákadel Nassau. Je tu pro každého něco. Zájem návštěvníků si zaslouží Pompey Museum nebo muzeum Junkanoo, botanická a zoologická zahrada, luxusní pláže s přepychovými hotely, zahrady Ardastra nebo Ford Charlotte.

Přístav v Nassau

Přístav v Nassau

Bahamsklé ostrovy jsou nádherné a Nassau je jejich (turistickým nutno říct) klenotem. Většina z nejlepších atrakcí v Nassau jsou v docházkové vzdálenosti od  vašeho hotelu. Ať už  využijete nabídku mnoha atrakcí nebo budete jen relaxovat na pláži s výhledem na dokonalé tyrkysové vody, je Nassau ideálním místem pro vaši dovolenou.

Nassau je hlavní a největší město Bahamských ostrovů. Počet obyvatel dosáhl téměř 249 tisíc, což představuje 70% celé bahamské populace. Mezinárodní letiště Lynden Pindling je umístěno asi 10 kilometrů od centra. Odlétají a přilétají odtud denně letadla do velkých měst Spojených států, Karibiku, Kanady i Velké Británie. Město leží na ostrově New Providence.

Rozvoj města propukl koncem 18. století, když sem emigrovali tisíce amerických loyalistů po válce za nezávislost. Mnoho z nich se zde trvale usadilo.

Nassau Nassau

© Alarico / Shutterstock.com

Nassau bylo dříve známé jako Charles Town. V roce 1695 bylo ale přejmenováno na počest místodržícího a pozdějšího krále Anglie, Skotska a Irska Williama III., z rodu Orangea-Nassau. Do roku 1713 se Bahamy staly útočištěm pro piráty Thomase Barrowa a Benjamina Hornigoldema. Prohlásili Nassau za pirátskou republiku. Žili zde také piráti Calico Jack Rackham a neslavně proslulý Edward Teach, známý jako „Blackbeard“, tedy Černovous.

V roce 1718 se Britové snažili získat nad ostrovy kontrolu. Kapitán Woodes Rogers byl jmenován královským guvernérem. Zakročil úspěšně proti pirátům, reformoval civilní správu a obnovil obchod. Rogers přestavěl Nassau na pevnost. V roce 1720 se neúspěšně pokoušeli obsadit Nassau Španělé. To se jim podařilo až roku 1782, kdy Don Juan de Cagigal, generální guvernér Kuby, napadl New Providence a Nassau bez boje obsadil.

Woodes Rogers Woodes Rogers

© William Hogarth - http://www.nmmprints.com/image/394352/william-hogarth-woodes-rogers-and-his-family, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=134741

Při procházce dnešním Nassau, zejména jeho historickou částí, se můžete seznámit s koloniální architekturou. Pevnosti Charlotte a Fincenstle jsou zajímavou připomínkou koloniální éry. Pohled z vodní věže pevnosti Fincastle poskytuje krásný výhled na město. Dodnes jsou tu vidět stopy po práci otroků, kteří budovali vápencová schodiště jako únikovou cestu při napadení pevnosti.

Návštěvníci uvítají i navštěvu Pompey Musea, se sbírkou exponátů připomínajících život otroků na ostrově.

Na luxusní pláže přejdete mostem spojujícím Nassau s Paradise Island.

Zajímavosti Nassau

The Straw Market

Začněte dovolenou v Nassau na tomto tržišti. Leží v centru města a je turisty velmi oblíbené. Bahamské ženy tu prodávají výrobky místních řemeslníků. Je to bouřlivý a pestrý trh, který nabízí pokaždé něco nového. Očekávejte různorodé zboží s hlasitým smlouváním při každém nákupu.

Straw market v Nassau

Straw market v Nassau

Bay Street

Pokud hledáte značkové a luxusní oblečení, budete potěšeni místnímí cenami, osvobozenými od cla v této hlavní nákupní čtvrti. Většina obchodů je otevřena od pondělí do soboty od 9.00 do 17.00. Drogerie a obchůdky se slaměným zbožím bývají otevřené i v neděli.

Bay Street v Nassau Bay Street v Nassau

© Roger Wollstadt, http://www.flickr.com/photos/24736216@N07/

Ardastra Gardens

Jeden kilometr západně od centra Nassau najdete krásnou zahradu – jednu z velkých oblastních atrakcí. Po objednání návštěvy vás personál zahrady vyzvedne v hotelu a bezplatně vás sem odveze. Zahrady nejsou větší než 5 hektarů, ale žije zde více jak 300 zvířat. Představují širokou škálu bahamské fauny. Místně proslulý je pochod plameňáků – Flamengo show, který se koná třikrát denně. 30 i více plaměňáků poslouchá příkazy a pochoduje v souzvuku s hudbou.

Flamingo show v Ardastra Gardens

Flamingo show v Ardastra Gardens

Fort Charlotte

Když už budete v zahradách Ardastra gardens, navštivte nedalekou Fort Charlotte, největší a nejzajímavější koloniální pevnost. Je vybavena vodním příkopem bez vody a padacím mostem a podzemními chodbami. Kdysi tu bylo i vězení.

Fort Charlotte v Nassau Fort Charlotte v Nassau

© Ahodges7 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9583676

Queen’s Staircase

Na procházce městem se zastavte u královnina schodiště. Za každý rok života královny Viktorie jeden schod. Toto vápencové schodiště je jedno z deseti nejvýznamnějších venkovních schodišť a je také kousek od Ford Fincastle. Z vrcholu schodiště se nabízí velkolepý výhled na Nassau.

Queens staircase v Nassau Queens staircase v Nassau

© Bahamas.com, http://www.bahamas.com/vendor/queens-staircase#zoom=14&lat=24.98271&lon=-77.45705&layers=00B0T

Festival Junkanoo

Pokud jste si naplánovali návštěvu Nassau na prosinec, připravte se na párty na každoročním festivalu Junkanoo. Ten probíhá den po Vánocích. Očekávejte divoký a nevázaný průvod s barevnými a nevšedními kostýmy. Junkanoo vám připomene Mardi Gras (Mardi Gras – „Tučné úterý“, je v podstatě ukončení sezóny karnevalů, připadá na den před Popelečnou středou – velikonoční svátek, masky, alegorické vozy, korály, květiny a řada dalších zajímavostí. Slaví se v mnoha zemích po celém světě.), ale není tak ohromující. Vrcholem přehlídky Junkanoo budou bubny, které se řadí během průvodu ve smysluplném pořadí.

Festival Junkanoo v Nassau Festival Junkanoo v Nassau

© RealJunkanoo - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16136023

Šnorchlování a potápění u Nassau

Jeden ze způsobů jak užívat křišťálově čisté vody malý kousek od Nassau, je šnorchlování. Může jej provozovat začátečník nebo profesionál. Pro každého je k dispozici potápěčské vybavení i lekce potápění. Na prohlídku pod vodou si můžete najmout průvodce nebo vyrazit na vlastní pěst.

Nejste-li plavci, i tak můžete obdivovat krásu podvodní krajiny, které Nassau činí tak mimořádným. Čluny se skleněným dnem a podvodní observataoře jsou jen některé ze způsobů, jak vidět v klidné tyrkysové vodě Nassau množství exotických ryb a nádherných korálových útesů.

Potápění k vraku lodi u Nassau

Potápění k vraku lodi u Nassau

Velkým hitem jsou v Nassau vyjížďky za ztroskotanými loděmi. Pro dokonalé dobrodružství si naplánujte výlet lodí s obědem, šnorchlováním a objevováním opuštěného ostrova. Některé společnosti nabízí vzrušující dobrodružství pro dospělé i pro rodiny s dětmi s různými destinacemi a tématy. Můžete zkusit rychlou jízudu na prvotřídním motorovém člunu. V Nassau najdete širokou škálu vodních dobrodružství.

Paradise Island

Ostrov Paradise Island je s Nassau spojen dvěma mosty, které stačí přejít a vstoupit na ostrov fantazie, kde naleznete tolik turistických lákadel a pozlátek, jako málokde jinde na světě. Přečtěte si více o Paradise Island v samostatném článku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.67 hvězdy
    3.67 / 5 (3 )
  • 73.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Na nákupy super

dne 2015-05-09 08:20:06

Nassau je klasické velkoměsto kde najdete všechno možné - luxusní butiky i levné obchůdky s všemožnou veteší. My tady strávili celé odpoledne nakupováním dárků, suvenýrů a samozřejmě i oblečení. Jinde na Bahamách takový výběr není. Ale jinak se tady připravte na davy lidí, což není pro každého. Ale když už před odletem není co dělat tak se tady člověk určitě zabaví až až. Jen pozor na podvodníky a zloděje, přišli jsme o mobil.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Turistický MASAKR

dne 2015-03-11 12:22:34

Malá bahamská amerika. Všude spousta američanů a turistů, kteří nakupují cetky, plné restaurace s hamburgery a hranolkami, davy lidí kam se podíváte. Najít v tomhle městě klidné místo je nadlidský úkol. My zde byli dva dny (odlet a přílet) a stačilo nám to naprosto bohatě a rychle jsme odsud utíkali pryč. Ale pokud jste mladí a jedete se sem bavit, tak proč ne, k tomu na Bahamách lepší místo nenajdete (počítám sem i Paradise island).Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Divocina :D

dne 2014-11-20 21:33:06

Tohle mesto fakt zije od rana az do noci. Spousta restauraci, baru, diskotek, kam se da jit a bavit se, navic ve meste je spousta zajimavych mist, kde se da stravit dny a tydny poznavanim historie i soucasnosti Baham. Plaze sice nejsou nic extra, ale staci vyjet kousek za mesto a clovek je z toho shonu a davu lidi pryc. A nebo muzete jet na vedlejsi ostruvek Paradise island a uzivat si v nekterem ze zabavnich parku... Vetsina lidi prileti na Bahamy a zustane v Nassau - duvody jsou jasne. Ja byl na Bahamach delsi dobu, takze jsem je projel cele a zkoumal i mene znama mista, ale Nassau je opravdu skvele mesto, hlavne pokud hledate zabavu.Dovolená Nassau

Nassau je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Nassau či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Bahamy, stačí kliknout sem a vybrat si :-)